Уряд схвалив законопроект про боротьбу з дискримінацією.
Уряд схвалив законопроект про боротьбу з дискримінацією. Відповідний документ підготували в МВС, та незабаром направлять його до Верховної Ради.
Що це означає?
Документ передбачає внесення змін до КУпАП та ККУ щодо боротьби з проявами дискримінації. КУпАП пропонують доповнити новою статтею – про правопорушення на ґрунті нетерпимості. Автори законопроекту зазначають, що під дискримінацією, поняттям нетерпимість, розуміється упереджене ставлення до певних категорій осіб – за расовою, політичною, релігійною, статевою, соціальною ознакою.
Дискримінація за будь-якою ознакою – расовою, гендерною, релігійною, каратиметься штрафом від 200 до 300 НМДГ (3,4 – 5,1 тис. грн.), а для посадових осіб або суб’єктів підприємницької діяльності – від 300 до 500 НМДГ (5,1- 8,5 тис. грн).
Зміни до ККУ.
В МВС також пропонують внести зміни до ст. 130 ККУ «Зараження вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби». У новій інтерпретації зі ст. 130 ККУ – слова ВІЛ та невиліковні хвороби пропонують прибрати, тобто, у разі прийняття законопроекту під дію відповідної статті підпадатимуть усі зараження «особливою небезпечною інфекційною хворобою».У теорії це може бути навіть зараження «коронавірусом».
Окрім цього, пропонується посилити відповідальність за таке зараження. На сьогоднішній день за такі дії передбачений арешт на строк до 3-х місяців, або обмеженням волі на строк до 5-ти років ,або позбавлення волі на строк до 3-х років.
У законопроекті МВС пропонується встановити позбавлення волі від 3 до 8 років, а, якщо особа заразить двох або більше осіб або неповнолітніх – їй загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.
Друзі, а що Ви думаєте про запропоновані зміни МВС? Чи дієвими будуть такі покарання? Поділіться Вашою думкою…