Уряд ініціював створення нового органу – Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту.
Уряд ініціював створення нового органу – Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту. Відповідний Законопроект №6514 зареєстровано у Парламенті.
Що це означає?
Отже, згідно Законопроекту №6514 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту(далі за текстом – Нацкомісія) – є органом державного регулювання у сфері транспорту з питань встановлення тарифів (зборів, плати).
Нацкомісія – є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президентові України і підзвітним Верховній Раді України.
Чим займатиметься Нацкомісія?
Згідно Законопроекту №6514 – Нацкомісія, в межах своїх повноважень:
- бере участь у формуванні тарифної та цінової політики у сфері транспорту з урахуванням вимог нормативних документів міжнародних організацій, членом яких є Україна;
- узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до її повноважень;
- бере участь у розробці та вносить пропозиції до органів державної влади щодо його вдосконалення у сфері транспорту;
- здійснює державне регулювання діяльності суб’єктів природних монополій та суб’єктів господарювання, що діють на суміжних ринках, у сфері транспорту.
Друзі, а що Ви думаєте про доцільність створення відповідного органу? Чи сприятиме він належному державному регулюванню у сфері транспорту? Поділіться Вашою думкою…