Учора, 15 червня, в Швейцарії розпочався Глобальний саміт миру щодо врегулювання війни в Україні.
Учора, 15 червня, в Швейцарії розпочався Глобальний саміт миру щодо врегулювання війни в Україні.
У заході взяло участь понад 100 країн, включно з міжнародними організаціями.
Які результати?
Підсумкова декларація Глобального саміту миру у Швейцарії включає пункти про повернення Запорізької АЕС під контроль України, відновлення безпечного доступу до українських морських портів та обмін військовополоненими.
Агенство Reuters з посиланням на проєкт документа повідомило, що у тексті декларації йдеться, що учасники саміту «обмінялися різними думками щодо шляхів досягнення всеосяжного, справедливого і міцного миру, заснованого на міжнародному праві, включаючи Статут ООН» і мають спільне бачення щодо трьох «важливих аспектів»:
українські атомні електростанції, зокрема ЗАЕС, повинні працювати безпечно та безпечно під повним суверенним контролем України і відповідно до принципів МАГАТЕ та під його наглядом;
повне та безпечне торгове судноплавство, а також доступ до морських портів Чорного та Азовського морів є критично важливими;
усі військовополонені мають бути звільнені шляхом повного обміну, а усі депортовані та незаконно переміщені українські діти та інші цивільні особи мають повернутися в Україну.
Команда Юридичної компанії «Інколанс» продовжує уважно слідкувати за перебігом усіх важливих подій та тримати руку на пульсі!
#ГлобальнийСамітМиру #Швейцарія #Україна #ЗАЕС #морськіпорти #військовополонені #міжнароднеправо #МАГАТЕ #Інколанс